Znalazłam ratunek dla szczotki do włosów!

makijaż
Akcja ‚Piękna jesienią’ | Mój jesienny makijaż
14 października 2016
wieczorna pielęgnacja
Moja wieczorna pielęgnacja
19 października 2016

Znalazłam ratunek dla szczotki do włosów!

szczotka do włosów

Cześć!

Znacie ten okropny problem jakim są włosy na szczotce po czesaniu włosów ? Zebranie ich ręką rozwiąże problem tylko na chwilę, ale po dłuższym użytkowaniu na szczotce zbierają się nie tylko włosy, ale także kurz, naskórek i inne bakterie.

Z takim problemem na mojej szczotce do włosów zmagałam się bardzo długo, nie miałam pomysłu jak ją wyczyścić, a zdesperowana byłam gotowa po prostu wymienić szczotkę. Pomoc przyszła całkiem przypadkiem i okazało się, że mam ją prawie ‚pod nosem’. Jeśli jesteście ciekawi gadżetu do czyszczenia szczotek do włosów – zapraszam na wpis 🙂

Metalowe, ciasno ustawione przy sobie, wygięte cieniutkie metalowe pręciki i stylowy, drewniany ( albo drewnopodobny, mimo wszystko piękny ) trzonek. Właściwie całe grabki (bo właśnie do grabek jest podobny gadżet ) składa się z tych dwóch elementów.

Używanie ich jest dziecinnie proste, wystarczy przeciągnąć nimi po szczotce. Dokładnie tak jak byśmy czesały włosy, tu akurat czeszemy szczotkę.

szczotka do włosów

szczotka do włosów

Właściwie po pierwszym użyciu, można wydać opinię o tym gadżecie. Grabki do szczotek, a dokładnie przyrząd do czyszczenia szczotek do włosów doskonale usuwa włosy, których ciężko się pozbyć ze szczotki. Po wyczyszczeniu szczotka wygląda jak nowa  co uratowało mojego Tangle Teezera przed zniknięciem w otchłani kosza na śmieci.

szczotka do włosów

Uważam, że taki czyścik do szczotek to super sprawa. Pozwala na utrzymanie szczotki w czystości i uwierzcie mi na słowo, że moja szczotka wygląda jak nowa a była na prawdę okropna, wstyd było pokazać tego na zdjęciach. Za niewielkie pieniądze otrzymujecie gadżet, może nie niezbędny ale przydatny. Ja żałuję, że nie wróciłam uwagi na to wcześniej, ale jak to mówią lepiej późno niż wcale 😉

Przyrząd do czyszczenia szczotek dostępny jest w Rossmannie za ok. 8 złotych

 

 Masz własne, sprawdzone sposoby na wyczyszczenie szczotki ? Co sądzisz o tym gadżecie ?

marciik.
marciik.
Jestem Marta, mam 22 lata. Testowanie kosmetyków sprawia mi przyjemność, a blog jest miejscem w którym mogę dzielić się wynikami tych testów. Jestem również miłośniczką świec i szczurów. O tym też możecie poczytać, o świecach więcej, szczurki będą pojawiać się bardzo rzadko. Rozgość się :)