Polska Papka | Skuteczna walka z pojedynczymi niedoskonałościami twarzy? | Recenzja

Hot Eyes Steam
Hot Eyes Steam | Ciepły relaks dla oczu | Recenzja
16 lipca 2017
instituto espanol
INSTITUTO ESPANOL – Aloe Vera Dezodorant | Recenzja
28 sierpnia 2017

Polska Papka | Skuteczna walka z pojedynczymi niedoskonałościami twarzy? | Recenzja

polska papka

Cześć!

Ile razy budzisz się, patrzysz w lustro i widzisz wyrastającego nieprzyjaciela? Pierwsza myśl? Muszę się tego pozbyć!
O ile przed wyjściem do pracy mogę tylko ukryć takiego gagatka, tak po powrocie do domu zabieram się za skuteczną walkę z wrogiem. 🙂

Jakiś czas temu w moje ręce wpadł ciekawy produkt, a dokładnie mam tu na myśli preparat o nazwie „Polska Papka” od firmy Jadwiga. Początkowo sceptycznie podeszłam do tego produktu, ale czy po dłuższym czasie używania moja opinia uległa zmianie?

Opis producenta

Preparat aktywnie antybakteryjny, nie drażni, nie uczula. Posiada wybitne działanie odtłuszczające, przeciwzapalne, przeciwtrądzikowe; normalizuje funkcje skóry tłustej, z pryszczami. Zmniejsza przebarwienia i blizny potrądzikowe, powoduje zwężenie nadmiernie rozszerzonych ujść gruczołów łojowych. 

polska papka

opakowanie i zapach kosmetyku

Polska Papka zamknięta jest w białej, plastikowej butelce o pojemności 30 mililitrów. Z tego co widziałam jest też wersja o pojemności 110 mililitrów. Buteleczka jest zamykana na niewielki korek, jednak jest on na tyle dopasowany, że raczej nie powinien samoistnie zsunąć się z dziobka.

Zapach papki jest dość mocny, mentolowy.

skład kosmetyku

Aqua, Kaolin, Alcohol, Zinc Oxide, Talc, Camphor

polska papka

konsystencja i wydajność kosmetyku

Polska Papka to biały, rzadki płyn, który po kontakcie z skórą szybko na niej zasycha. Jedyny minus to taki, że płyn bardzo brudzi, a przy nałożeniu grubszej warstwy na skórze osypuje się.

Polskiej Papki używam tylko punktowo na niedoskonałości skóry, a przy takim użytkowaniu kosmetyku starczy na długi czas.

polska papka

działanie produktu i moja opnia

Głównym zadaniem Polskiej Papki jest pomoc w walce z niedoskonałościami skóry. Kosmetyk ma za zadanie je wysuszyć i przyśpieszyć gojenie, dlatego jest zalecany głównie osobom ze skórą trądzikową oraz tłustą. Ja, posiadaczka skóry suchej ale skłonnej do niedoskonałości, używam Polskiej Papki punktowo gdy tylko widzę taką potrzebę.

Początki z testowaniem tego kosmetyku nie zapowiadały wielkiej miłości. Przy pierwszym użyciu wypryski widocznie się zmniejszyły, po drugim użyciu właściwie nie zauważyłam dużej różnicy w działaniu, a nawet miałam wrażenie, że nie wydarzyło się nic.

Po ponownym większym wysypie postanowiłam dać Polskiej Papce drugą szansę i moje odczucia po stosowaniu tego preparatu uległy zmianie. Zauważyłam widoczne, szybkie gojenie się niedoskonałości. Właściwie po jednej nocy moja cera wyglądała o wiele lepiej niż przed użyciem Polskiej Papki.

Nie wiem, czy tak zmienne działanie to kwestia rodzaju wyprysków czy kaprysu skóry. W każdym bądź razie moja opinia co do tego kosmetyku jest mieszana, ale mimo to używam w razie potrzeby i obserwuję co się dzieje.

polska papka

ponowny zakup

Na chwile obecną mam jeszcze prawie całe opakowanie kosmetyku i w najbliższym czasie nie planuję robienia zapasów.  Cena jaką trzeba zapłacić za 30 mililitrowe opakowanie Polskiej Papki to około 20 złotych.

 

Jak Ty radzisz sobie z niedoskonałościami? Masz skuteczne sposoby, preparaty na poprawę stanu cery?

marciik.
marciik.
Jestem Marta, mam 22 lata. Testowanie kosmetyków sprawia mi przyjemność, a blog jest miejscem w którym mogę dzielić się wynikami tych testów. Jestem również miłośniczką świec i szczurów. O tym też możecie poczytać, o świecach więcej, szczurki będą pojawiać się bardzo rzadko. Rozgość się :)