NeoNail 9W LED LAMP | Najlepsza lampa na świecie? | Recenzja

mieszadełko.pl
Mieszadełko.pl | Własnoręcznie robione kosmetyki | Recenzja
4 lutego 2017
Sekrety urody Koreanek
Sekrety urody Koreanek – Charlotte Cho | Recenzja książki
13 lutego 2017

NeoNail 9W LED LAMP | Najlepsza lampa na świecie? | Recenzja

NeoNail

Cześć!

Od jakiś dwóch lat robię sobie hybrydy. W zakupionym zestawie do tego celu była lampa UV. Jak wiadomo, lampa UV to dłuższy czas oczekiwania na utwardzenie lakierów hybrydowych, ale też jej dość duży rozmiar. W pewnym momencie zaczęło mi to bardzo przeszkadzać. Miałam wrażenie, że manicure wykonuje całą wieczność.

Planowałam sprawić sobie lampę mniejszą a przede wszystkim LED, czyli taką której czas oczekiwania na utwardzenie jest znacznie krótszy. Chyba na prawdę byłam grzeczna w minionym roku bo razem z paletą theBalm Nude Dude vol. 2 znalazła się też lampa od marki NeoNail. Jeśli jesteście ciekawi jak lampa się u mnie sprawdza i czy jest warta zakupu? – zapraszam na recenzję.

Lampa NeoNail 9W LED LAMP zapakowana jest w malutki kartonik ze zdjęciem lampy widoku z góry i boku, wszystkimi danymi technicznymi oraz informacjami o producencie. Wewnątrz kartonika znajduje się lampa LED, zasilacz z kablem USB oraz instrukcja obsługi i piankowe zabezpieczenia.

Sama lampa jest bardzo elegancka, malutka i waży niewiele. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to to, że lampa jest lekko pod skosem. Za każdym razem, gdy jej używam mam wrażenie, że się przewróci. Wyposażona jest w trzy małe diody LED o łącznej mocy 9 wat, które wbrew pozorom przy pełnym naładowaniu świecą na prawdę mocno.

Sama lampa nie jest skomplikowana w obsłudze. Posiada jeden przycisk, który raz, dwa lub trzy razy naciśnięty uruchomi lampę na 30, 60 sekund lub wyłączy światło.

Teraz coś, co od początku wzbudziło moje zainteresowanie tym urządzeniem. Bezprzewodowość! Lampa NeoNail działa zarówno na prąd jak i na akumulator, który maksymalnie naładowany działa około godzinę. Jest to mniej więcej 1,5 raza ( jedno pełne wykonanie manicure na obu dłoniach i kolejnym razem mniej więcej na jedną dłoń) na cały cykl wykonania hybrydy przy ustawianiu timera za każdym razem na 60 sekund. Lampę można ładować podłączeniem do kontaktu z prądem, ale również przy pomocy kabla USB.

NeoNail

Po pokazaniu tej lampy na Instagramie dostałam kilka pytań odnośnie tego, czy dobrze utwardza lakiery hybrydowe, dlatego za każdym razem gdy jej używałam zwracałam dużą uwagę na ten aspekt. Używałam już z nią lakierów hybrydowych zwykłych, ale też lakierów w typie 3 w 1.

Jeśli chodzi o zwykłe lakiery hybrydowe – lampa radzi sobie z nimi na prawdę bardzo dobrze. Maksymalny czas utwardzania lampy jest wystarczająco odpowiedni. Jeśli chodzi o lakiery typu 3 w 1 potrzebują dłuższego czasu utwardzania, w tym przypadku 120 sekund. Po 60 sekundach lakiery był lepiący – a nie powinien, lakiery 3 w 1 nie wymagają końcowego przecierania cleanerem więc nie mogą mieć warstwy dyspresyjnej. Ja jednak po lakiery 3 w 1 sięgam bardzo rzadko, tylko i wyłącznie w przypadku dużego lenistwa 😀

NeoNail

Podsumowując, jeśli Wasza przygoda z hybrydami zaczęła się od wielkiej lampy UV, a nie macie na nią zbyt wiele miejsca i  cierpliwości do długiego czasu oczekiwania to lampa NeoNail 9W LED LAMP odmieni życie 😀 Niby to tylko 60 sekund krócej, ale te wrażenie jak szybko ten czas mija jest niesamowite. Do tego lampa jest malutka, zajmuje niewiele miejsca i może być bezprzewodowa. Podoba mi się też to, że można ją ładować przy pomocy USB podłączonym do komputera. Dla mnie to bardzo wygodne rozwiązanie.

 

Od jakiej lampy zaczęłaś swoją przygodę z hybrydami? 

Pozdrawiam i do następnej,
Marciik.

 

 

marciik.
marciik.
Jestem Marta, mam 22 lata. Testowanie kosmetyków sprawia mi przyjemność, a blog jest miejscem w którym mogę dzielić się wynikami tych testów. Jestem również miłośniczką świec i szczurów. O tym też możecie poczytać, o świecach więcej, szczurki będą pojawiać się bardzo rzadko. Rozgość się :)