NATURALISSA 5% KWAS HIALURONOWY | POMÓGŁ CZY ZASZKODZIŁ? | RECENZJA

rosalind
HYBRYDY Z ALIEXPRESS: CZY WARTO? RECENZJA LAKIERÓW ROSALIND
4 kwietnia 2018
cztery szpaki mus mydlo
CZTERY SZPAKI | MYDŁO PEELING I PUSZYSTY MUS DO CIAŁA | RECENZJA
25 kwietnia 2018

NATURALISSA 5% KWAS HIALURONOWY | POMÓGŁ CZY ZASZKODZIŁ? | RECENZJA

kwas hialuronowy

Używanie kwasu to dla mnie totalna nowość! Na Augustowskim Spotkaniu Blogerek firma Naturalissa wybrała dla każdej uczestniczki kosmetyk. Dla mnie trafiła się buteleczka kwasu hialuronowego. Nigdy nie miałam doczynienia z tego typu produktami, więc musiałam się douczyć jak postępować żeby nie zrobić sobie jednej wielkiej krzywdy na twarzy. O dziwo, kwas hialuronowy ma mnóstwo zastosowań, jest bardzo uniwersalnym kwasem i można go dodawać wszędzie. Na chwilę obecną wypróbowałam trzy różne sposoby pielęgnacji z dodatkiem kwasu hialuronowego.

kwas hialuronowy

OPIS PRODUCENTA

 Kwas Hialuronowy 5% w formie wygodnego w użyciu żelu  jest konserwowany ekologicznie (bez Phenoxyetanolu)  i zawiera kwas hialuronowy o trzech różnych wielkościach cząsteczek: 

O ultraniskiej  masie cząsteczkowej 3000-5000 DA (ULMW) – jego cząsteczki są  tak małe, że  z łatwością przenikają do głębszych warstw skóry,  gdzie zatrzymują wilgoć, pęcznieją i  wypełniają zmarszczki od wewnątrz. Zapewniają efekt długotrwałego nawilżenia, dwukrotnie mocniejszego niż zwykły kwas hialuronowy,  utrzymującego się nawet po oczyszczeniu skóry.

Niskocząsteczkowy (LMW)- wnika w warstwę rogową naskórka silnie ją nawilżając od wewnątrz

Wielkocząsteczkowy (HMW) – tworzy na powierzchni naskórka delikatny, ochronny film, zatrzymujący wilgoć 

Dzięki synergizmowi działania  trzech różnych typów kwasu hialuronowego w profesjonalnym 5% stężeniu, uzyskano wszechstronny produkt pielęgnacyjny odpowiedni zwłaszcza do pielęgnacji cery dojrzałej, skóry odwodnionej w każdym wieku, wymagającej intensywnej pielęgnacji.

Kwas Hialuronowy 5% Żel może być stosowany przez cały rok, nie uwrażliwia skóry na działanie promieni UV

SKŁAD

Aqua, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Benzyl Alcohol, Dehydroacetic Acid.

kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy jest bezwonny. Zamknięty w 15 mililitrowej buteleczce ( są też większe pojemności ) zabezpieczony małą nakładką. Jako dodatek do kosmetyku potrzeba dosłownie trzy niewielkie krople ( lub jedną większą ). Konsystencja kwasu hialuronowego jest żelowa, a dodanie go do kosmetyku zmienia jego konsystencję.

KWAS HIALURONOWY ZASTOSOWAŁAM JAKO:

Maseczka na końcówki włosów

Do olejku dodałam kilka kropel kwasu hialuronowego i taką mieszankę wtarłam w końcówki włosów. Na początku efekt nie był zadowalający. Końcówki stały się takie jak by pozlepiane, sztywne, tępe. Dopiero po wyschnięciu włosów zauważyłam niewiele lepszą kondycje końcówek. Straciły trochę na szorstkości i efekcie „siana”.

Kilka kropel do serum  z witaminą C

To pierwszy sposób jaki zaczęłam używać kwasu. Do całej pipetki serum dodawałam trzy krople kwasu. Czułam delikatne ściąganie skóry, a nawilżenie było niewielkie, prawie, że nieodczuwalne. Raz zdarzyło się, że dodałam za duża kwasu. Ściągnięcie skóry było wtedy bardzo mocne i niekomfortowe, a po wyschnięciu czułam przesuszenie skóry.

W połączeniu ze zwykłym kremem nawilżającym

Jest to mój najlepszy sposób pielęgnacji. Do niewielkiej ilości kremu dodaję jedną kroplę kwasu i dokładnie łączę ze sobą oba składniki. Tym sposobem bardzo dobrze nawilżyłam skórę twarzy, nawet w tych najbardziej przesuszonych miejscach. Odkąd stan mojej skóry twarzy  jest doskonały nie stosuję tej kuracji codziennie, a nawilżam swoją twarz tylko kremem jako baza pod makijaż.

kwas hialuronowy

Podsumowując, zastosowań kwasu hialuronowego jest mnóstwo, można go stosować jako dodatek do kremów, olejów i toników. Z wypróbowanych przeze mnie kombinacji pielęgnacyjnych kwas hialuronowy sprawdził mi się najlepiej w połączeniu ze zwykłym kremem nawilżającym. Pomógł mi bardzo dobrze nawilżyć nawet te najbardziej wysuszone miejsca na mojej skórze twarzy, dzięki temu obecnie nie czuję potrzeby intensywnego nawilżania maseczkami. Kremu nawilżającego używam jedynie jako baza pod makijaż.

Niestety, sposób nawilżenia końcówek z połączeniem kwasu hialuronowego i oleju nie jest dla mnie. Nie lubię, gdy włosy mam dziwnie pozlepiane ze sobą, a efekt delikatnego nawilżenia też nie jest satysfakcjoujący.

Miałaś doczynienia z kwasem hialuronowym? W jaki sposób go stosowałaś? Jak się sprawdził?

Pozdrawiam,
Marciik.

marciik.
marciik.
Jestem Marta, mam 22 lata. Testowanie kosmetyków sprawia mi przyjemność, a blog jest miejscem w którym mogę dzielić się wynikami tych testów. Jestem również miłośniczką świec i szczurów. O tym też możecie poczytać, o świecach więcej, szczurki będą pojawiać się bardzo rzadko. Rozgość się :)